در سالهای گذشته برای اینکه نرم افزار حسابداری را در مجموعه‌ای استقرار دهند کلی محاسبات مالی انجام می‌دادند

هر کسب و کاری لازم داره…

چرا هر کسب و کاری باید بهترین نرم افزار حسابداری را داشته باشد؟

در سالهای گذشته برای اینکه نرم افزار حسابداری را در مجموعه‌ای استقرار دهند کلی محاسبات مالی انجام می‌دادند که آیا این نرم افزار برای این مجموعه کارایی لازم را دارد یا خیر؟ اما در دهه اخیر روال به این صورت شده است که قبل ازینکه آن مجموعه یا کسب و کار راه‌اندازی شود به فکر راه‌اندازی یک سیستم حسابداری هستند و حتی اولین نفری که در مجموعه استخدام می‌شود یک حسابدار است. در ادامه با بهترین نرم افزار حسابداری آشنا می‌شویم.

افزایش سرعت فعالیت‌های حسابداری

بی‌تردید اولین و بارزترین مزیت استفاده از نرم افزار حسابداری سرعت بخشیدن به انجام فعالیت‌های مالی و حسابداری است. بدون استفاده از این نرم افزارها شما مجبورید زمان زیادی را صرف گشتن میان دفاتر و پیدا کردن اسناد مالی و انجام محاسبات ریاضی به صورت دستی کنید. نرم افزار حسابداری با سرعتی بسیار بالا محاسبات را انجام داده. و گاهاً با فعالیت‌های خودکار شما را از انجام برخی فعالیت‌ها بی‌نیاز می‌کند.

دقت بیشتر در محاسبات

دقت کامپیوتر در انجام محاسبات عددی بسیار بیشتر از انسان است. حتماً برایتان پیش آمده است که چندین بار فاکتورها را بررسی کرده و شاهد مغایرت‌هایی بودید. اما نرم افزار حسابداری با استفاده از توان محاسباتی کامپیوتری دقت در انجام محاسبات را به میزان زیادی افزایش داده. و خطا در آن را به حداقل رسانده است.

سهولت دسترسی به اطلاعات و نظارت بر آن

قبل از ابداع و همه‌گیری نرم افزارهای حسابداری صاحبان کسب و کار و حسابداران شاهد حجم وسیعی از دفاتر مالی سال‌های گذشته اسناد حسابداری و … بودند که برای پیدا کردن یک سند حسابداری مجبور بودن همه‌ی اسناد رو مجدداً بررسی کنند. اما با استفاده از فیلترهای موجود در نرم افزار حسابداری فقط کافی است تاریخ یا اسم فاکتور یا اطلاعات دیگر را به نرم افزار داده.  و فاکتور مورد نظر خود را مشاهده کنید.

تسهیل گزارش‌گیری

یک نرم افزار حسابداری کارآمد امکان صدور گزارش‌های متنوع مالی را برای شما فراهم می‌کند. در حالی که تهیه این گزارش‌ها به صورت دستی مستلزم صرف زمان زیاد است. به طور مثال: گزارش‌هایی از خرید و فروش‌های انجام شده. نقدینگی، هزینه‌ها، موجودی کالا، وضعیت چک‌ها و حسابهای دریافتنی، صورت معاملات فصلی، مالیات بر ارزش افزوده و … را در کمترین زمان ممکن در اختیارتان قرار می‌دهد. تا بتوانید بهترین تصمیم‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را داشته باشید و کسب و کار خود را بهتر مدیریت کنید.

افزایش امنیت اسناد مالی

بیشترین مزیتی که بهترین نرم افزار حسابداری می‌تواند برای شما داشته باشد. همین تأمین امنیت اطلاعات مالی است که قابلیت ثبت و ذخیره‌سازی اطلاعات را به شکلهای مختلف و در مکان‌های مختلف فراهم می‌کند.

کاهش هزینه‌ها

از آنجایی که یک نرم افزار حسابداری بخش اعظمی از فعالیت‌های مالی و حسابداری را انجام می‌دهد. شما از به کارگیری نیروی انسانی مازاد بی‌نیاز شده. و دیگر مجبور به استخدام چندین نفر کارشناس مالی نخواهید بود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *